7 اثر شگفت انگیز آب بر سلامت بدن

١- افزایش انرژی بدن

شما در بسیاری از مواقع بدون اینکه کاری انجام داده باشید، احساس خستگی می کنید،علت این خستگی ممکن است کمبود آب بدن باشد. آب باعث انتقال اکسیژن و سایر موادغذایی به سلول های بدن می شود و کمبود آن باعث اختلال در رسیدن این مواد به سلول هامی شود.

اگر بدن شما به اندازه ی کافی پر آب باشد، قلب شما نیز مجبور نیست برای رساندنخون به نقاط مختلف بدن، با شدت بیشتری کار کند.

٢- حفظ تناسب اندام

اگر به دنبال کاهش وزن هستید، بدانید که آب باعث افزایش متابولیسم بدن می شود وباعث می شود احساس سیر بودن به شما دست دهد. بنابراین سعی کنید به جای نوشیدننوشیدنی های پر کالری، آب بنوشید.

همچنین چنانچه شما یک لیوان آب یخ بنوشید، بدن شما بایستی این آب را گرم کند، درنتیجه مقداری از این گرمای مورد نیاز را از سوزاندن چربی ها به دست می آورد.

٣- کاهش استرس

۸۵درصد بافت مغز را آب تشکیل می دهد. به هنگام تشنگی، بدن و مغز، برای انجامفعالیت های خود با فشار و استرس مواجه می شوند. برای کاهش سطح استرس، همیشه بههنگام کار یک لیوان آب بر روی میز خود داشته باشید و یا به هنگام ورزش، یک بطری آببه همراه داشته باشید، تا با استرس کمتری به فعالیت بپردازید.

http://www.daressalam.persianblog.ir

۴- جلوگیری از گرفتگی عضلات

نوشیدن آب باعث می شود که عضلات کمتر دچار گرفتگی شوند و اکسیژن رسانی کافی وپاک سازی سموم از آن ها راحت تر انجام شود. همچنین آب به عنوان یک روان کننده درمفصل ها عمل می کند. هنگامی که بدن شما آب کافی داشته باشد، می توانید با قدرتبیشتر و با مدت زمان بیشتری کارهای بدنی را انجام دهید.

۵- تغذیه پوست

خطوط ریز و شیارهای پوست به هنگام کمبود آب، بیشتر و عمیق تر می شوند. نوشیدن آبباعث چاق تر شدن سلول های پوستی و کاهش چین و چروک و جوان کردن پوست می شود. همچنینآب باعث بهبود بخشیدن به جریان خون در پوست می شود و پوست را از وجود ناخالصی هاپاک می کند و امکان تغذیه بهتر پوست را فراهم می کند.

۶- بهبود کارکرد دستگاه گوارش

آب نیز همانند فیبرها باعث بهبود کارکرد دستگاه گوارش می شود. آب باعث تسهیلحرکت محتویات دستگاه گوارش در طول مسیر آن می شود. همچنین جذب بعضی از مواد معدنیاز دستگاه گوارش با کمک مولکول های آب انجام پذیر است.

٧- کاهش خطر ابتلا به سنگ های کلیه و مثانه

با کاهش نوشیدن آب، خطر ابتلا به سنگ های مجرای ادراری افزایش می یابد. آب باعثرقیق کردن نمک ها و مواد معدنی موجود در ادرار می شود و مانع از تشکیل کریستال هایسنگ های مجرای ادراری می شود. سنگ های کلیه و مثانه در ادرار رقیق نمی توانند شکلبگیرند، بنابراین خطر ابتلا به این عارضه های دردناک کاهش می یابد.

منبع: سایت گروه خبرگان عصر نوین

/ 0 نظر / 60 بازدید